Na takie momenty czekamy najbardziej. Do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni trafiła kolejna transza pomocy w ramach akcji #nielatamypomagamy.

Środki ochrony osobistej i materace przywieźli wspólnie Prezes Zarządu Salveo Medical Care Warsaw Daria Mejnartowicz oraz przedstawiciele firmy Aeropact. W imieniu placówki odebrała je Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Marzena Głowacz.

Wsparcie dla szpitala to efekt wyjątkowej akcji #nielatamypomagamy, w którą w obliczu pandemii włączyło się całe polskie środowisko lotnicze. Idea była bardzo prosta – wsparcie dla tych, którzy stoją na pierwszym froncie walki z koronawirusem. Lotnicy nie potrafią siedzieć bezczynnie, więc odzew był natychmiastowy. Piloci, technicy, organizatorzy pokazów, widzowie – wszyscy pokazali tak charakterystyczną dla lotniczego środowiska solidarność i ogromne serce. Każda złotówka przyczyniła się do osiągnięcia celu. W ramach akcji zakupiono w sumie:

  • 7 000 maseczek ochronnych KN95 FFP2
  • 4 ssaki Vario 18 AC MADELA
  • 3 materace przeciwodleżynowe model 800 z pompą Dyna Best

Placówkę, która najpilniej potrzebowała wsparcia darczyńców pomógł wskazać wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia Bartosz Bartoszewicz. Po weryfikacji zapotrzebowania środki ochrony osobistej oraz specjalistyczny sprzęt postanowiono przekazać Uniwersyteckiemu Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do Salveo Medical Care Warsaw oraz TRMEW Obrót S.A., dzięki którym możliwy był zakup nie tylko środków ochrony osobistej, ale i niezwykle potrzebnego specjalistycznego sprzętu – powiedział Sebastian Golus, prezes Aeropact Sp. z o.o., firmy która koordynowała zbiórkę.

Więcej informacji na stronie https://nielatamypomagamy.pl/ oraz https://www.facebook.com/Nielatamypomagamypl

News