Lotniczy sezon w pełni, ale z pokazowego kalendarza sukcesywnie znikają kolejne eventy, na które z niecierpliwością czekali fani awiacji. Z powodu pandemii i zakazu organizowania imprez masowych także i największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce – LOTOS Gdynia Aerobaltic – zostały przeniesione na rok 2021. Aeropact (organizator gdyńskiego air show) postanowił jednak zaspokoić głód fanów i tegoroczną edycję przenieść do… sieci!

Aerobaltic Online to pierwsze i jedyne takie pokazy w Polsce. To 3-godzinny program telewizyjny w całości poświęcony awiacji, pilotom i air show, a przy tej okazji także gospodarzom miejsca, czyli Miastu Gdynia i jednostce wojskowej zlokalizowanej na lotnisku Gdynia Babie Doły. W studiu na terenie jednostki zasiądą goście, którzy opowiedzą o przygodach lotniczych, zdradzą tajniki przygotowań do lotów pokazowych, zaprezentują nowości lotnicze, a także wytłumaczą jak skomplikowanym przedsięwzięciem jest air show i dlaczego pokazy nie mogły odbyć się w tym roku. Zaplanowane są także łączenia przez Skype, by móc porozmawiać z najlepszymi pilotami i grupami pokazowymi z zagranicy.

 

Wydarzenie odbędzie się 7 sierpnia 2020 od godziny 12:00 do 15:00. Program będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej www.aerobaltic.pl oraz na kanałach social media: Facebook, Instagram, Youtube.

News